Dla
pacjenta

Dla pacjenta

2 lutego – dzień otwarty w Pomorskim NFZ pod hasłem „cukier szkodzi”

28-01-2019 13:42:16

Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ w Gdańsku wraz z partnerami zaprasza w najbliższą sobotę, 2 lutego 2019 roku, na kolejny Dzień Otwarty w ramach akcji „NFZ bliżej pacjenta”, który odbędzie się w godzinach od 9 do 14 w siedzibie pomorskiego NFZ przy ulicy Podwale Staromiejskie 69. Kolejna „biała sobota” w Funduszu przebiegać będzie tym razem pod hasłem „Cukier szkodzi”.

O tym, że nadmiar cukru w diecie prowadzi do nadwagi i otyłości, a także przyczynia się do wielu chorób, a przede wszystkim zaburzeń krążenia i cukrzycy, wiedzą niemal wszyscy. Nie wszyscy jednak mają możliwość skorzystania z darmowych porad i informacji, których w sobotę udzielać będą panie z Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków.

Wszyscy chętni będą tez mogli skorzystać z bezpłatnych badań poziomu cukru we krwi oferowanych przez firmę Synexus. W trakcie Dnia Otwartego  będzie można również określić z pomocą specjalistów wskaźnik BMI, służący do oszacowania prawidłowej masy ciała, zbadać procentową zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie oraz wykonać pomiar ciśnienia tętniczego krwi.

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi pomorski NFZ zaoferuje w sobotę wszystkim zainteresowanym możliwość otrzymania Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (warunkiem wydania EKUZ jest złożenie wypełnionego wniosku, który można pobrać ze strony pomorskiego NFZ pod linkiem: www.nfz-gdansk.pl/dla-pacjenta/zdrowie-w-ue/europejska-karta-ubezpieczenia-zdrowotnego-ekuz/wnioski-o-ekuz,4721 ). Wnioski do wypełnienia dostępne będą również na miejscu w trakcie Dnia Otwartego.

W sobotę można będzie uzyskać również dane dostępowe do Zintegrowanego Informatora Pacjenta (ZIP).

źródło: Rzecznik Prasowy Pomorskiego OW NFZ

data publikacji: 28 stycznia 2019 r.

  Wszystkie aktualności