Dla
pacjenta

Dla pacjenta

Dzień Otwarty organizowany przez Pomorski Oddział NFZ - 4 marca 2017 r.

01-03-2017 15:08:52

Szanowni Państwo,

„NFZ bliżej pacjenta – sprawdź czy byłeś i jesteś ubezpieczony” – to hasło Dnia Otwartego organizowanego przez Pomorski Oddział NFZ w najbliższą sobotę, 4 marca 2017 roku, w godz. od 9 do 14, w siedzibie Funduszu przy ulicy Podwale Staromiejskie 69 w Gdańsku.

Głównym tematem Dnia Otwartego będzie możliwość dokonania wstecznego zgłoszenia do ubezpieczenia zdrowotnego, którą daje od 12 stycznia znowelizowana ustawa o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Warto zweryfikować swoje ubezpieczenie, by uniknąć ponoszenia nieuzasadnionych kosztów swojego leczenia.

W sobotę na wszystkie zainteresowane osoby czekać będą eksperci z Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Zapraszamy szczególnie serdecznie wszystkie te osoby, które w przeszłości zostały negatywnie zweryfikowane przez system eWUŚ, a  przekonane były o swoim prawie do ubezpieczenia.

Ponadto w sobotę proponujemy Państwu:

  • założenie profilu  na ZUS-owskiej Platformie Usług Elektronicznych (w godzinach od 11 do 14)
  • założenie konta osobistego w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta (ZIP)
  • wyrobienie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ).

Przypominamy, że w związku ze zmianą przepisów EKUZ ważna jest aktualnie aż przez 12 miesięcy. Warto więc odebrać bez kolejki kartę, która pomoże zapewnić bezpieczny odpoczynek nie tylko podczas najbliższych zagranicznych letnich wakacji, ale także w trakcie zimowych wypadów za granicę na narty na przełomie 2017 i 2018 roku.

 

Serdecznie zapraszam,

Elżbieta Rucińska-Kulesz, Dyrektor Pomorskiego OW NFZ

data publikacji: 1 marca 2017 r.

  Wszystkie aktualności